4.Kapitola

19. července 2012 v 19:12 | *Ress* / °°Kessy°° |  Deník Katrin Dillinger
6.Srpen 6:00 (Pondělí)
Ano, už v takhle brzou hodinu mě Diana vytáhla na pláž. Nějak jí ten volejbal leze na mozek. Ny pláži už na nás čekala Alyssa se sourozenci a kámošema. Byl tu i Alyssin brácha. Všimla jsem si, že má tmavomodrý oči. Pohled mi naneštěstí opětoval. Uhla jsem pohledem a viděla, jak se Diana nenápadně uchichtla. Vyplázla jsem na ní jazyk.
"Nechceš si zaplavat?" zeptala se nevinně. Pokrčila jsem rameny a nepostřehla, jak se jí zajiskřilo v očích.
"Jak chceš." Řekla a shodila mě do ledové vody. Schválně jsem se ale nevynořila. Čekala jsem, jak zareaguje. Nejdřív stála v sluncem vyhřátém písku, pak jsem rozmazaně viděla, jak se k někomu naklání. Plavala jsem co nejdál od břehu, ale tak aby mě nepostřehli. Voda tu nebyla úplně nejčistčí, takže to nebyl problém. Otočila jsem se na záda a pozorovala je, zatímco jsem dál kopala nohama. Najednou však BUM. Pocítila jsem prudkou bolest v hlavě, zaroveň jsem se však snažila nadechnout, ale jelikož jsem byla pod vodou, tak jsem akorát nasála vodu. Tma. I když jsem nic neviděla, slyšela jsem jak nějaká dívka ječí, potom už jen to, že mě někdo vzal do náruče a nesl, v té době jsem už ale nic nevnímala.

9.Srpen čas - neznámý (Čtvrtek)
Zamrkala jsem. Viděla jsem bílý strop. Pomalu jsem otočila hlavu doleva. Kde to sakra sem? V hlavě mi to dunělo, nedokázala jsem si srovnat myšlenky.
"Katrin, jsi v pořádku?" slyšela jsem Dianin hlas, ale vše jsem viděla rozmazaně. Otočila jsem hlavou ze strany na stranu a znovu zamrkala. Už jsem naštěstí viděla zase normálně.
"Už se probírá," řekl někdo, koho jsem však nestihla zaregistrovat. Podívala jsem se na Dianu.
"Kde to jsem?," zeptala jsem se.
"Jsi v nemocnici. Alyssiny rodiče tě sem přivezli, když sem ve vodě praštila do hlavy. Prý si ztratila hodně krve." Podívala jsem se po všech, kteří tu byli.
"Byla jsem dlouho mimo?" zeptala sem se. Diana si skousla ret.
"Zítra se vracíme" řekla nakonec. Cože?!? Tak já jedu s nejlepší kámoškou na tejden do německa a pak to strávim v nemocnici. Super, ušklíbla jsem se.

18:00
Z nemocnice mě už propustili. To je pech. To už jsem tam mohla zůstat do zejtřka, pomyslela jsem si.
"Katrin?!" zaslechla jsem jak mě Diana volá. Neochotně jsem vstala.
"Co je?" zeptala jsem se otráveně. Diana na to nereagovala.
"Pojď se mnou." řekla mi, zároveň mě chytla za ruku a táhla na pláž, nevím, proč bych tam měla chodit. Na pláži byli všichni. A mezi těma všema i Josh. Usmála jsem se, když jsem ho viděla. Zamířil ke mě. Otočila jsem se na Dianu, ale ta se mezitím ztratila. To mi ta mrcha udělala určitě naschvál, pomyslela jsem si a v duchu se zasmála.
"Jak se cítíš Katrin?" zeptal se mě Josh. No, jak ti to mám říct, jsem otrávená z toho, že už zejtra odletíme zpátky do Londýna, ale zároveň jsem i trochu šťastná, že poslední večer co tu budu strávim s tebou. To jsem si samozřejmě řekla v duchu. Alespoň myslím. Josh se stále mile usmíval, z něho se to vyčíst nedalo tak jsem rychle dodala:
"Docela fajn."
"Aspoň že tak," usmál se. Stále jsem si nebyla jistá, co tím myslel.
"Katrin, nešla bys se mnou zejtra do cukrárny? tak kolem sedmý." Málem mi spadla čelist.
"Jasně." snažila jsem se, aby to znělo ledabyle, a ne tak, jak jsem to skutečně cítila. Usmál se.
"Dobře, stavím se pro tebe v 6.45." S těmi slovy se otočil a zmizel. V tu chvíli se objevila Diana. "Co to mělo znamenat?" zeptala se.
"Pozval mě do cukrárny," pokrčila jsem rameny. Všimla jsem si, že v ruce drží několik malých lístečků.
"Co to je?," zeptala jsem se.
"Telefoní čísla," Diana se zazubila, pak koukla na mobil, "už bysme měli jít," oznámila mi. Ještě jsem se otočila na Joshe pak se otočila společně s Dianou k hotelu.
"Máš i Joshovo?" zeptala jsem se.
"Proč? Zabouchla ses?" Diana se zasmála.
"Líp bych to nevyjádřila." Uchechtla jsem se. Diana se na mě podívala.
"To jako fakt?" zeptala se.
"To jako fakt," potvrdila sem.
"Tak pro tvůj lepší pocit, jo mám, od Alyssy." odpověděla.

21:00
Paní Strichová nás zahnala na kutě. Mě se ale vůbec spát nechce. I když jsem si furt dokola říkala, že čím dřív usnu, tím dřív Joshe uvidím, stejně se mi nepodařilo zalomit.

22:00
Stále ještě nespím. Diana už jo. Pravděpodobně. Já se otočila na bok, což vyvolalo další nepříjemné zvuky ze strany vodní postele a dívala se z okna na hvězdy.

23:00
Ano, jsem stále vzhůru. Jako bych měla na víčkách párátka. Přemýšlela jsem nad tím, co teď asi dělá Josh. Pravděpodobně spí, uchechtla jsem se. Už musim jít vážně spát, pokud ihned nezalomim budu ráno vypadat jako mumie bez obvazů.

00:00
Dneska jdu do cukrárny s Joshem! Už za sedum hodin, pomyslela jsem si. Proč pořád ještě nespím sakra? Možná jsem se měla víc unavit. Doufám, že je můj make-up kvalitní, abych potom zakryla kruhy pod očima. Někteří lidi jsou asi noční tvorové. Bohužel.

10. Srpen 01:00 (Pátek)
Podařilo se mi usnout. Asi na deset minut, vzbudil mě můj třísetletej mobil, který žádal o připojení k elektrice. Zároveň jsem si přečetla eSeMeSky od mámy. Ta ženská si o mě vážně dělá starost, napíšu sem pár jejích zpráv: "Kde si sakra?!? Mas prece zaracha! Koukej ihned prijit domu!" nebo další ještě milejší: "Ten prasek si do boileru dala ty? Mas zaracha po zbytek svyho zivota!" nebo další stejně krásná: "Pokud okamzite neprijdes domu, snizim ti kapesny na jednu libru mesicne! A dokonce pár zpráv od mého milovaného otčíma. Ty sem ale přepisovat nebudu, ještě by můj deník spálily za používání nevhodných slov.

6:30
Diana mě vzbudila. Sakra, maximálně nestíhám. Rychle jsem na sebe hodila nějaký oblečení, to mi zabralo asi dvě minuty. Potom jsem si další tři minuty rozčesávala vlasy a snažila se je dostat nějak pod kontrolu. Pro jsem si udělala rybí copan na stranu. Diana mi pučila lak. Namalovala jsem jen ledabyle, snažila jsem se hlavě zakrýt kruhy, které se mi samozřejmě udělaly z nedostatku spánku, nebo čeho. Každou chvíli zívám. Ještě vyčistit zuby. Super, hotovo. Akorát jsem slyšela zvonek od dveří. Rozloučila jsem se s Dianou a Strichovými a vypadla z bytu. Josh se na mě pobaveně podíval. Usmála jsem se.
"Proč mám takovej divnej pocit, že se tady někomu nechtělo vstávat?" zeptal se.
"To netuším," řekla jsem co nejnevinnějším způsobem.
"Alyssa mi říkala, že jste tu na dovolené, kde vlastně bydlíte?" zeptala jsem se.
"Budem se stěhovat do Londýna." ledabyle pokrčil rameny.
"Vážně?" zeptala jsem se.
"Jo, vážně, nejdřív sme tam bydleli společně s babičkou, ale rodiče chtěli jiáný bydlení, takže sme se přestěhovali do Francie s strejdovi. No a teď babička umřela a mi sme po ní zdědili v Notting Hill barák." pokrčil rameny.
"Proč?" zeptal se pak.
"Jen tak." Samozřejmě to nebylo jen tak. Ten nejhezčí kluk na světě bude bydlet v tý samí čtvrti jako já! To je něco úžasného. Z přemítání mě vytrhl zvuk zvonku, který zvonil vždy, když někdo do cukrárny vstoupil.
"Co si dáš?" zeptal se Josh mile.
"Asi vanilkovej pohár." pousmála jsem se. Josh si ho objednal také. Když sme pak seděli v zadní části cukrárny a čekali na ojednávku vytasila jsem se s další otázkou.
"Kam budeš chodit do školy?"
"Já i sestry budem chodit na nějakou univerzitu nebo co." pousmál se. No skvělé, konečně se u mě zastavilo štěstí.
Mladá servírka nám přinesla poháry, za které Josh okamžitě zaplatil. Začala jsem z poháru pomalu ujídat. Josh si se mnou povídal o všem možném, o své bývalé škole, o rodičích (když se ptal na moje, tak jsem řekla, že ho to určitě nezajímá) a dalších věcech, vyptávala jsem se na Francii a on mi vše ochotně vyprávěl. Připadala jsem si jako v nebi. Zároveň jsem se však pohoršeně zadívala na svůj pohár, jestli mám mít šanci před spolužačkama, tak bych asi měla začít cvičit. "Ty jsi tu s rodiči?" zeptal se, ihned jsem ho ujsitila že ne.
"Jsem tu s Dianou a jejími rodiči, měli lístek navíc." Vysvětlila jsem to samozřejmě zkráceně, nechtělo se mi rozpitvávat Dianinu sestru, ať už byla třeba na jiný planetě. Dvě hodiny uběhly jako voda a byl čas se vrátit do hotelu. Josh mě ještě vyprovodil a pak šel domů i on.

* * *
Tak, další kapitola je tu, moc jsem jí nekotrolovala, takže mě kdyžtak upozorněte na chyby.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama