2. Kapitola

18. července 2012 v 18:45 | *Ress* / °°Kessy°° |  Deník Katrin Dillinger
3.Srpen 9:00 dopoledne. (Pátek)
Vzbudila jsem se docela brzo, na to, v kolik normálně vstávám. To, že jsem už takhle brzo seděla na posteli, měl za následek můj pětistyletej mobil. Ukrutně vibroval, a ani se nezdálo, že by mu vadilo, že vypadám jak mrtvola, sotva co se vyhrabe z hrobu. Zmáčkla jsem příslušné tlačítko a dala si mobil k uchu.
"Haló?" zeptala jsem se ospale.
"Jdeš k nám teda?" zeptala se Diana. Narozdíl ode mě nezněla, jako by právě prošla transplantací mozku.
"Mám zaracha. Ale nějak to zvládnu, tak za deset minut sem tam."
"Ok."

Začala jsem si balit nejpotřebnější věci, jako třeba kartáček na zuby, stoh časopisů, co jsem si ne zrovna legálně, opatřila v místní trafice, nebo mích devět liber. Aspoň, že máma spí jako zabitá, pomyslela jsem si, když jsem si uvědomila, že dole je naprosté ticho. Přes pyžamo jsem si vzala tepláky a mikinu. Diana mi určitě něco půjčí, vzhledem k velikosti jejího šatníku. Otevřela jsem okno v pokoji. Bylo by nemožné jít po schodech, aniž by se někdo z mích opatrovníků vzbudil. Už jsem oknem utíkala několikrát, v tom nebyl problém. Sedla jsem si na parapet, batoh hodila na záda a seskočila do křoví, které rostlo přímo pod okny do mého pokoje. Naneštěstí jsem špatně dopadla na kotník. Stejně jsem měla ale štěstí, obvykle slejzám opatrněji. Zatímco jsem se prodírala zarostlou zahradou k brance, vytáhla jsem z kapsy tepláků klíče. Ještě jednou zkontrolovala, jestli mám to nejnutnější a pak vyšla na ulici. Rovnou jsem zamířila k Dianině domu.

Cesta mi trvala asi tři minuty, než jsem se dostala k domku, kde kámoška se svými rodiči bydlela. Diana mě okamžitě vtáhla skoro násilně dovnitř. Sotva se zavřely dveře, oddychla jsem si.
"Zdravím, cos provedla?" zeptala se.
"Zkratovala jsem mamce žehličku na vlasy." Ušklíbla jsem se a zamířila do Dianinina pokoje. Už jsem tu byla hodněkrát. Strichovi mají docela velký dům se dvěma patry. Nahoře byly pokoje plus ložnice Dianiných rodičů a dole obývák, koupelna, kuchyně spojená s jídelnou. V Dianině pokoji jsem hodila batoh před její postel a sama se usadila v pohodlném nafukovacím křesle.
"Neměla jsem čas si vzít všechny věci, nepůjčila bys mi něco?" zeptala jsem se. Diana otevřela svou skříň a po chvilce hledání mi podala fialové tílko, světle růžové šortky, černé tříčtvrteční kalhoty a svetr.
"Díky. V kolik to letí?" zeptala jsem se, zatímco jsem si nově získané oblečení dala do batohu.
"V deset dopoledne, ale letiště je dost daleko, tak musíme jet už brzo ráno." řekla a usadila se na posteli.
"Co ale uděláme, když mě tu budou hledat?" zeptala jsem se značně pochybovačně.
"Schovám tě do skříně," zazubila se Diana.
"Pochybuju, že se tam ještě něco vejde," uchechtla jsem se. Do její skříně by se nevešl ani kočka, natož tak teenagerka.
Celý dopoledne jsme s Dianou tlachaly o Německu, o hotelu a dalších věcech, které nás neminou.
"Z našeho pokoje, by měla být vidět pláž," řekla Diana.
"A kamže to vlastně poletíme?" zeptala jsem se, zatímco jsem nepřestala civět z okna, byl to ale hezký výhled, přímo na požární žebřík domu naproti.
"Do města jménem Norden. Je to sice menší než Londýn, ale je to blízko moře. Budeme tam moct chodit." usmála se, zatímco jsem v duchu zaklela. Na plavky jsem dočista zapomněla.

12:00
Právě jsem dojedla pečené kuře s brambory. Je to docela dobrý pocit, když víte, že někdo koho nesnášíte, musí jíst jehněčí játra. Paní Strichová je výborná kuchařka, dnes vařil její manžel. Dianina matka se vyptávala na mou matku a jejího nového manžela, já jsem ze slušnosti lhala.
"Takže tvoje matka je teď v nemocnici s nádorem, ano?" zeptala se, zatímco urputně žvýkala kousek kuřete.
"Ano" odpověděla jsem, jako slušně vychovaná mladá dáma.
"Říkala, že jste strašně milá, že se o mě budete starat, zatímco bude v nemocnici," zalhala jsem znova. Bohužel, ale nesměla jsem připustit, aby paní Strichová matce zavolala. To by bylo všechno v....

Po obědě, který by si zasloužil pět hvězdiček jsme se odebraly s Dianou do obývacího pokoje. Vždycky tu přespáváme, protože v jejím pokoji není televize. Dnes nám, ale paní Strichová řekla, že musíme jít spát nejdéle v deset, abychom ráno nebyli ospalé.
"Samozřejmě, mami" řekla Diana a šibalsky na mě mrkla. Poté jsme si připravily filmy, na které se budeme dívat a zatímco jsem se snažila nějak spustit DvD přehrávač, Diana udělala popcorn. Po splnění svých úkolů jsme se usadily na pohovce a cpali se popcornem, dokud jsme obě kole jedenáctý v noci neusnuly.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jana Blažková Jana Blažková | Web | 18. července 2012 v 18:57 | Reagovat

Ráda se spřátelím takže si tě dám do SB/Affs jo? :)

2 Jana Blažková Jana Blažková | Web | 18. července 2012 v 19:24 | Reagovat

díky.. ty máš taky moc hezkej blog :)... už se těším na to až se začtu do článků :)..

3 Jana Blažková Jana Blažková | Web | 18. července 2012 v 20:48 | Reagovat

mejl už jsem poslala :).. tak kdyžtak odepiš :)

4 Jana Blažková Jana Blažková | Web | 18. července 2012 v 21:59 | Reagovat

výsledek mé grafické práce najdeš zde:
http://dreems.blog.cz/1207/design-pro-ress-a-kessy
:)co ty na to?

5 Anne Anne | Web | 23. července 2012 v 1:39 | Reagovat

Hm, neviem ako by som ja vyšla z okna z piateho poschodia :D pekná kapitola, akurát keď môžem poradiť..
Priama reč je lepšie keď bude vždy na novom riadku. Je to tak prehľadnejšie..
Moja mama by už vyhlásila celosvetové pátranie, keby som takto zmizla.  :D páčila sa mi poznámka k tej skrini: pochybujem, že sa tam ešte niečo vojde.. :D oú a.. krásny design :)

6 *Ress* *Ress* | Web | 23. července 2012 v 9:52 | Reagovat

[5]: Není to pátý poschodí, ale druhý xD Ae to neřeš. Říkám, že jsem Začátečník, co se psaní týče. :D Ale stejně dík. Děkujem.

[4]: Moc děkuju, jak vidíš, tak desing se móc líbí. Mě taky :))

7 Anne Anne | Web | 23. července 2012 v 10:07 | Reagovat

[6]: Myslím tak, že ja bývam na piatom :D asi by to nedopadlo dobre.. xD
Ale píšeš skvelo ;) Nz :) Idem na ďalšiu kapitolu :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama